Proč

EQOfluids

Energetická úspora

Minimální tlakové ztráty a dokonalá těsnost, to je systém potrubí EQOfluids. Unikátnímu utahovací systém tvarovek s dvojbřitým zářezným kroužkem dokonale těsní a zamezuje ztrátám a únikům.

Všechny tvarovky systému EQOfluids jsou upevňovány za vnější stranu potrubí. Díky tomu nesnižují vnitřní průměr potrubí, mininalizují turbulenci proudění a nezvyšují tlakové ztráty při dopravě přepravovaného média. Pro zajištění ideálního proudění je potrubí navíc z vnitřní strany fosfátováno. Utahovací systém tvarovek je technologicky navžen tak že při zvýšení tlaku se tvarovky ještě více zatáhnou. To napomáhá prevenci úniků z potrubního systému.

Spočítat úsporu

Graf

Běžné potrubí EQO Fluids

Úniky a tlakové ztráty jsou nákladné. Např. netěsnost v systému stlačeného vzduchu při tlaku 7 bar a průměru 3 mm odpovídá ročnímu množství ztracené energie dosahujícímu až 42 000 kWh.

Široká škála použití

Průměr

Průměr D20 - D250 mm

Potrubí EQOfluids nabízí nejširší škálu potrubí na trhu, co se využití týče, ale především co se týče rozmanitosti průměrů.

Tlak

Tlaková řada od 16 až 200 bar

Rozvody médií EQOfluids nabízí širokou škálu tlakové řady od 16 do 200 bar. V případě vakua - 0,87 bar. Produkty EQOfluids jsou testovány až na čtyřnásobek svého provozního tlaku.

Použití

Použití pro dopravu různých druhů médií

Potrubí EQOfluids nabízí nejrozsáhlejší škálu využití na trhu. Využití je možné pro stlačený vzduch, dusík, vakuum, olej či jiné.

Lakování potrubí

Potrubí je lakováno práškovou barvou

Lakování práškovou barvou zajišťuje delší životnost a ochranu materiálu. Barva potrubí se liší dle typu použití média a vnitřek potrubí je fosfátován.

Podívejte se, jak to funguje

        

Extrémně rychlá montáž

Se systémem EQOfluids odpadá svařování, těsnění závitů, lisování a nezbytnost použití speciálního nářadí.

Provozovatel si je schopen sám systém nainstalovat. Do průměru 90 mm stačí potrubí lehce utáhnout pomocí klíče a pro dotažení průměrů vyšších než 90 mm postačí běžný stranový a imbusový klíč.

 

Světlost potrubí

Systém rozvodů EQOfluids má v porovnání s jinými systémy větší vnitřní průměr potrubí, což umožňuje použití menšího vnějšího průměru pro zajištění stejného průtoku. Následně se uspoří náklady na investici, montáž, kotvícím materiál a v neposlední řadě na prostoru.

Například pro zajištění vnitřního průměru 35 mm je dostačující použít systém EQOfluids o vnější průměru 40 mm, namísto průměru 63 mm v případě PPR.

Porovnání

EQOair vs Polypropylenové potrubí

Vnější průměr 20 mm 25 mm 32 mm 40 mm 50 mm 63 mm 75 mm 90 mm 110 mm
Vnitřní průměr EQOair 18 mm 22,8 mm 29,6 mm 37,6 mm 47 mm 59,4 mm 71 mm 85,8 mm 105 mm
Vnitřní průměr Polypropylen 14,4 mm 18 mm 23,2 mm 29 mm 36,2 mm 45,8 mm 54,4 mm 65 mm 73,4 mm

Snadné vytvoření dodatečných odběrových míst

V sortimentu EQOfluids jsou odbočky, které lze umístit bez nutnosti zasahování do stávajícího rozvodu. Odbočky se umístí kdekoli na již vytvořený rozvod médií. Spony je potřeba pouze utáhnout a vyvrtat otvor.

 

Garance 10 let

Společnost EQOfluids garantuje záruku 10 let na výrobní vady

Chci nezávaznou nabídku